středa 22. ledna 2014

Healthy way

Už pár dnů od rána do večera řeším pouze stravu.
Jde o to, že jsem se vždycky snažila stravovat zdravě a tak nějak "dietně".
Ale teď je od rána do večera. O co tedy jde?
Posledních 14 dnů mám zdravotní komplikace. 
Bohužel jsem byla po novém roce oslabená (klasická chřipka) a v tu chvíli se do mě pustil jeden zákeřný bacil, který nevím jak se ho zbavím a dost mi komplikuje život. 
Nejde to vyléčit a dost mě to omezuje v pracovním, soukromém i společenském životě :-(
Nechci, ale rozepisovat nic dopodrobna....
Ale co z toho plyne:

1) Snažím se méně jíst mléčné výrobky - ty tam jsou doby, kdy jsem si dávala ráno a večer odtučněný tvaroh (jo půl kila denně, ne nejsem blázen, a protože mi chutná). Taky jsem hooodně vysazená na kafe. Mám doma opravdu dobrý kávovar, který pěnil i mléko - to jsem si dávala 3x denně cappuccino se skořicí - bey bey baby :-(

2) Nejím dost ovoce, ani zeleniny. Když jsem si psala jídelníček, měla vyšlo mi, že jím cca 1ks ovoce nebo zeleniny denně - ani ne 200g. Zkusím to zvýšit na 500g. 

3) Přestat mlsat!! Nejhorší co se musím odnaučit. Jsem vyloženě na sladké. Po vánocích jsem trošku nakynula a svaly to nejsou :-( A znáte ty kvasinky co se vám množí v těle a dychtí po kousku cukru, nebo čokolády... 

4) Cvičení - silové a namáhavé sporty kvůli mému stavu zatím nemůžu. 
Zkusím tedy pomalé kardio, jako orbitrek a do toho přidám jógu, kterou jsem nikdy neprovozovala. Všichni kamarádky říkají, jak je jóga skvělá, tak to zkusím a uvidíme. A taky se zaměřím na protahováni, protože mám, jako všichni, zkrácené svaly až hrůza. 


Dnes jsem byla v Tescu a mám dvě dobré zprávy

1) Koupila jsem si arašídy a doma udělala máslíčko z půl kila. 
Bohužel jsem to přepískla se slazením - koupila jsem si Stevii a neodhadla jsem množství - ujela mi ruka a šup.... nedá se to moc jíst. Budu tedy muset opět do obchodu, koupit další půl kilový pytel a naředit ho. No problemo for me :-) Spapáme to vše.
Jediné co je na to děsný je ten úklid poté :-)
Kuchyň jako po bombě:Ale výsledek stojí za to:2) Mléčná pěna se dá udělat i z vynikajícího sójového mléka. A vůbec nechutná špatně!!!
Nejlepší zpráva dne:4 komentáře:

 1. to, že nemůžeš dělat namáhavé sporty přece nevadí, aspoň si odpočneš.. jóga je náhodou fajn :)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju za povzbuzení.
  Asi mi tělo chce říct abych zpomalila :-/ Ale jedny dveře se zavřou a druhé otevřou. Na jógu jsem zvědavá, musím najít ty správná videa podle kterých na youtube cvičit :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Vždy je nepříjemné, když se nám něco postaví do cesty-nějaká komplikace, ale myslím si, že to člověka opravdu hodně naučí :) A určitě najdeš cestu, jak se s tím vypořádat. Přeji hodně štěstí!
  A jógu se taky chystám vyzkoušet:)

  OdpovědětVymazat
 4. Musíme se s tím poprat. Co nás nezabije... Pak napiš jak se ti líbila jóga :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za jakýkoliv komentář, moc si jich vážím!